top of page
Nāc un labi atpūties otrajās septembra brīvdienās ! ! ! 

 

Mīļie draugi!

 

Kāpēc jāiet uz dzīvnieku izstādi?

Es to nevaru definēt! Es vienkārši nevaru neiet uz četrkājaino izstādi, jo tik daudz prieka, emociju, gaišuma vienviet reti var sastapt. Izstāde, festivāls, salidojums – jebkurš vārds derēs šim pasākumam, kam piemīt labestība un gaišums. Ieskatieties apmeklētāju sejās – neviena nīgra, saskumuša cilvēka! Spulgo bērneļu acis, jo ir tik daudz ko redzēt! Katru sunīti var ne tikai acīm noglāstīt, bet arī roķeli pārlaist mīļuma galviņai! Arī pieaugušajiem acis jo platas — kur vēl ikdienā var sastapt tik daudz skaistu un neparastu dzīvnieku, kuri savā nozīmīgajā prezentācijā sakopti kā pasaules modeles pirms iziešanas uz mēles! Neparastas šķirnes, dažādi raksturi, un — kāds „aprīkojums, kādi „tērpi”.

Šajās izstādēs tiek radītas labākās iespējas kaķu īpašniekiem un viņu mīluļiem. Minči visu dienu uzturas īpašos krāšņos buduāros. Apmeklētāji ļoti labi var apskatīt katru kaķi, kā arī novērtēt kaķa īpašnieka gaumi, kas savam kaķītim pie dizainera pasūtījis speciālu matracīti ar spilveniem un aizkariem, pieskaņojot to gan kaķa krāsai, gan šķirnei. Acis nav iespējams novērst! Dzīvnieki tiek frizēti, pūderēti un sukāti! Lai es laistu iespēju vērot starptautiskas profesionālās suņu un kaķu izstādes, paraugdemonstrējumus, četrkājaino mīluļu modes skates, aizraujošus šovus? Nē, nekad! Starp citu, savu suni, pareizāk sakot – pirmo Kavaliera Kinga Čārlza spanielīti arī ieraudzīju izstādē. Un pagalam biju! Pēc sešiem gadiem manā mājā ienāca šī šķirne — bezgalmīļā mīļā Giksija! Bet mana draudzene, kura par sfinksiem teica — fui, kaut kādi radījumi no Kosmosa, — tagad lolo trīs sfinksa meitenītes Grietu, Lilī un Monu. Piemetināšu — viņa pietuvojās sfinksiem izstādē Skonto hallē, kur paturēja rokā izstādes skaistuli – siltu un bezgala maigu radījumu. Kā redzat, izstādes ir arī liktenīgas labā, ļoti labā nozīmē! Kā var neiet uz suņu un kaķu izstādi? Nu, kā var neiet? 

 

Ar cieņu, 

Tekla Šaitere

14. - 15.09. 2019 „Skonto” hallē, Melngaiļa ielā 1a, no pl. 10:00 līdz 18:00 notiek dzīvnieku mīļotāju un ģimenes svētki - izstāde „Dzīvnieku pasaule”.  

 

Šogad mums ir grandiozas izmaiņas, kas priecēs mūsu izstādes apmeklētājus. Lai apmeklētāji varētu gūt vairāk pozitīvu emociju katru dienu plkst. 13:00 notiks lielā Cirka programma. Jūsu ģimenei noteikti patiks nofotogrāfēties senlaiku tērpos ar lauku sētas dzīvnieciņiem. Dzīvnieku mīļotāji varēs sekot līdzi dižciltīgu suņu un kaķu sacensībām, aizraujošiem šoviem un konkursiem, kas ļaus ik vienam apmeklētājam, kas šeit ieradīsies brīnišķīgi pavadīt brīvdienas. Mazo dzīvnieku, kaķu un kucēnu ekspozīcijā varēs sev piemeklēt jaunus draugus. Šajā izstādē bērniem būs iespēja pavizināties ar bērnu Bagijiem. Mazākos bērnus, kas paši netiks galā, vecāki ar pults palīdzību varēs vizināt. Drosmīgākie varēs izjust kosmonautu treniņu izjūtas atrakcijā Orbitrons.  Un visas dienas garumā bērni varēs izlēkāties BEZMAKSAS Piepūšamajās atrakcijās.  Mierīgāku atrakciju tīkotāji varēs samīļot trusīšus Trušu terapijas stendā, kā arī izvizināties ar poniju. 

Izstādes jaunums!

 • Starptautiskā kaķu izstādē piedalīsies visretāko šķirņu kaķi no Amerikas - "Elfs" un "Bambino", vismazākais kaķis pasaulē - Singapūra, kā arī citas retas kaķu šķirnes -Bombejas, Ēģipte Mau, Dvelfs!!! 

 • Starptautiskajās suņu izstādes rīkos 2 Latvijas suņu audzētāju asociācijas. Sestdien - International Dog Breeders Club from Baltic un svētdien, Latvijas Kinologu Biedrību Asociācija "Favorīts pluss". Būs tādi retumi kā Āfrikas burbulis, Faraonu suns. Starp jau ierastām sacensībām varēs sekot līdzi krāšņām "Abidance", "Bērns un suns", "Jaunais hendlers", "Dāma ar sunīti", " Alo! Mēs meklējam talantus!" kā arī vērot jaunākās modes tendences šovā "Mode suņiem""Jauno šķirņu demonstrējumus" un dažāda līmeņa suņu paklausības demonstrējumus .

 • Latvijas sporta suņkopības federācijai uz lielā ringa notiks suņu sacensības Sestdien  "Jautrie starti". Turpat svētdien notiks suņu sacensības Nacionālajā Daudzcīņā. Dalību var pieteikt pa tālr. 29408164.

 • Kucēnu bērnudārza ekspozīcijā katrs varēs sev piemeklēt vismīļāko un jaukāko jauno draugu. Arī kaķu audzētavas piedāvās kaķēnus un mazuļus piedāvās arī "Lauku sēta".

 • Trušu terapiju mums piedāvās Lietuvas trušu mīļotāji, kur viesi varēs ieiet aplokā un samīļot dažādu šķirņu trusīšus.

 • Abas dienas plkst. 13:00 sāksies Cirka programma, kuru vadīs klauns Miša. Uzstāsies cirka mākslinieki, kas savā programmā iesaistīs arī apmeklētājus.

 • Bērni varēs piedalīties kāmīšu boulingā.

 • Bērniem būs iespēja vizināties ar bērnu Bagijiem. Mazākos bērnus, kas paši netiks galā, vecāki varēs vizināt ar pults palīdzību.

 • Apmeklētājiem būs iespēja kļūt par līdzjutēju savam favorītam aizrautīgā prusaku ātruma skrējienā .

 • Mini zoo "Putnu impērija" piedāvā apskatīt retu dzīvnieku kolekciju - mazo planētāju kuskus, jūras krupi, mandarīnu tritonus, šņācošos Madagaskaras tarakānus, gigantiskos tritonus, putnu zirnekli, jūras cūciņas (Texels, shelty, Angļu cresteds) divstāvu kāmīšu māju, dažādus abiniekus, Āfrikas mini ezīšus, seskus un dažādus citus dzīvnieciņus. Šogad būs atvests jauns un ekskluzīvs dzīvnieks - Ēģiptes lidojošā lapsa, kā arī kailās Jūras cūciņas.

 • BEZMAKSAS Piepūšamās atrakcijas kļūs arvien vairāk,  lielākas un aizraujošākas, lai bērni bez drūzmas un laika ierobežojuma spētu izbaudīt priekus. Šogad bērnus sagaida "Lielais slidkalniņš", "Lielā indiāņu cilts", kā arī vismazākie varēs priecāties "Angry birds" mājā.

 • Mini zoo "Salmiņi" atvedīs mums vairāk nekā 100 siltszemju putniņus neredzēti krāšņās krāsās un šķirņu daudzveidībā, starp kuriem ir putni, kas dzied sevišķi krāšņi.

 • Arī šoreiz mazie bērni varēs pavizināties ar ponijiem, bet arī lielākie varēs kāpt zirga mugurā.


Arī apmeklētāji drīkstēs apmeklēt šo izstādi ar saviem mīluļiem (neatstāsi taču viņu vienu pašu mājās, kad šeit notiks tik daudz aizraujošu pasākumu! Tikai neaizmirsti paņemt līdzi dzīvnieciņa pasi ar atzīmi par identifikāciju un derīgu potes datumu, kā arī reģistrēt viņu LDC).


Suņu izstāde


Starptautiskā suņu izstādē divās dienās varēs redzēt dižciltīgus suņus no dažādiem suņu klubiem, piedalīsies arī suņi no Spānijas, Bulgārijas, Čehijas, Slovākijas, Baltkrievijas un Krievijas. Izstādē sacentīsies un būs apskatāmas tādas suņu šķirnes kā: Vācu aitu suns, Jorkšīras terjers, Bīvera, Biro un Šoko jorkšīras terjers, Vācu un Pomerāņu špici, Samojedi, Labradori, Čihuahua, Pūdeļi, Ķīnas cekulainais plikais suns, Meksikas plikais suns, kā arī daudz citu lielu un mazu, vairāk populāru un pavisam neredzētu suņu šķirņu pārstāvju, tādu kā Pēterburgas orhideja, Āfrikāņu burbulis, Tibetas mastifs, Faraonu suns.
Līdztekus suņu novērtēšanai ringos, apmeklētāji varēs vērot interesantas jauno suņu šķirņu prezentācijas, kurās varēs uzzināt par suņu šķirnes izcelšanos un raksturu. Apskatīt suņu modes demonstrāciju skatē "Suņu modes skate", "Dāma ar sunīti" un "Bērns un suns",kā arī Gudrie suņi demonstrēs suņu treniņos gūtās zināšanas. Kā arī priecāties par dalībniekiem konkursā "Alo! Mēs meklējam talantus!" kurā piedalīsies gan suņi ar, gan bez ciltsrakstiem.

Sestdien uz lielā ringa notiks suņu sacensības "Jautrie starti". Turpat svētdien notiks suņu sacensības Nacionālajā Daudzcīņā.

 

Dažādās suņu sacensībās aicinām savlaicīgi pieteikties gan suņus ar, gan bez ciltsrakstiem, kā arī viņu saimniekus. Tiem kas meklē saviem kucēniem jaunus īpašniekus, vēl ir iespēja pieteikties pa tālr. 29579349, lai piedalītos ekspozīcijā "Kucēnu bērnudārzs" 


Visu Latvijas reģionu suņi un to saimnieki dienas garumā piedalīsies suņu skaistuma, jauno hendleru, "Abidance" sacensībās. Katras dienas nobeigumā tiks noskaidroti vislabākie, skaistākie no visiem suņiem. Uz pjedestāla kāps trīs suņi, bet tikai viens no viņiem iegūs godpilno titulu "Best of Best" - labākais no labākajiem.
Apmeklētājiem būs iespēja aprunāties ar šķirņu speciālistiem un aizrunāt kādu no kucēniem, bet varbūt arī uzreiz iegādāties kucēnu izstādē.


STARPTAUTISKĀ KAĶU IZSTĀDE

Ģenerālsponsors Beaphar Latvia

Starptautiskā kaķu izstādē divās dienās pulcēsies vairāk kā 500 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas, Beļģijas, Norvēģijas, Francijas, Vācijas, Anglijas, Baltkrievijas. Starptautiskajā kaķu izstādē piedalīsies visretāko šķirņu kaķi no Amerikas - "Elfs" un "Bambino", Dvelfs, pasaules mazākais kaķis - Singapūra, kā arī citas retas kaķu šķirnes - Bombejas, Ēģiptes Mau, ieradīsies arī Norvēģijas meža kaķis. Izstādes ietvaros tiks rīkoti arī dažādu šķirņu šovi un ringi (plašāk Mooncat mājas lapā www.mooncat.lv/izstades )

Tikai šādās izstādēs apmeklētāji var vērot minkas ar lepniem cilts dokumentiem četrās paaudzēs, kuri citas savas dienas pavada mājās uz dīvāna. Šeit izstādē viņi ierodas ''svētku tērpā'' - ne tikai paši safrizēti un sakopti, bet arī būrīši, kurās minkas gaida ekspertu viedokli, ir aprīkoti ar spilveniem un aizkariem. Izstādē būs plaši pārstāvēti garspalvainie kaķi. Ne tikai persieši, bet arī pašlaik tik populārie britu kaķi var būt garspalvaini! Ekskluzīvāki un retāki ir Menas jenotveidīgie, Norvēģijas meža kaķi un Ņevas maskarādes kaķi, kas izstādē būs apskatāmi dažādās krāsu variācijās. Ļoti plaši pārstāvēti būs pašlaik vispopulārākie īsspalvainie kaķi: briti, skotu nokareno ausu un skotu stāvausu kaķi, Abesīnijas, Burmas, Devonas un Kornvolas reksi. Izstādē būs arī pašlaik retākie - Bengālijas kaķi. "Plikos" pārstāvēs Donas un Kanādas sfinksi. Pieteicies arī starptautisko izstāžu retums - Bombejas kaķis no Lietuvas.

Mājas kaķu grupā var pieteikties jebkurš kaķu mīļotājs ar savu mīluli, kam ir derīga pase ar potēm. Pašlaik kaķiem obligātā čipošana vēl nav obligāta. Pieteikt savu mīluli var pa e-pastu anna.mooncat@gmail.com


Abās dienās būs 12 dažādi speciālie kaķu ringi un šovi - gan kaķēniem, gan pieaugošiem kaķiem. Notiks vairāki Fun show, kuros par kaķu šķirnēm stāstīs eksperti no Beļģijas, Latvijas, Polijas un Krievijas un tiks izvēlētas skaistākās kaķu dāmas un kaķu kungi, kā arī visatraktīvākie kaķēni un visskaistākie kaķu metieni.

 

Katru dienu no plkst. 16.00 notiks krāšņs kaķu šovs, kurā piedalīsies ekspertu atlasītie 50 kaķi. Šova noslēgumā starp 4 kaķiem eksperti nosauks dienas uzvarētāju "Best of Best". Uzvarētājus apbalvos ar krāšņiem kausiem un rozetēm, kā arī  daudz balvu no mūsu dāsnā  ģenerālsponsora Beaphar Latvia produkcijas Beaphar un Sams' s Field barības pakas. Katrs apmeklētājs Ģenerālsponsora stendā varēs iegādāties kaķu un suņu barības pakas ar īpašām atlaidēm.


Šo divu dienu garumā apmeklētāji varēs aprunāties ar šķirņu speciālistiem gan par savu mīluļu pareizu barošanu un kopšanu, gan uzzināt par savas šķirnes īpatnībām. Savukārt tie, kas izlems iegādāties mazu ņaudošu kamoliņu, to varēs izdarīt uz vietas, vai arī aizrunāt kādā no nākošiem metieniem kaķu audzētavās.

 

Privātie zoo


Pēc skatītāju lūguma mūsu Lietuviešu draugi priecēs mūs ar krāšņām frizētām alpakām, pie kurām aplokā var ieiet apmeklētāji un tās samīļot kā arī nofotogrāfēties. Blakus aplokā būs "Trušu terapija" - pūkaino dzīvnieciņu samīļošana nomierina cilvēka nervu sistēmu rada pozitīvas emocijas, ļauj uz mirkli justies laimīgam. Draugi mums atvedīs arī mīļās un pūkainās Lamas un  skaisti frizētās alpakas.

Pirmo reizi apmeklētāji un viņu bērni varēs pārģērbties senlaiku tērpos un nofotografēties ar lauku sētas dzīvnieciņiem.

"Putnu Impērija" demonstrēs mājas seskus, mazos Kuskus planētājus, grauzējus Texels, Šelti, Angļu cresteds, mandarīnu tritoni, Madagaskaras šņācošie tarakāni, milzu spārnotie tritoni, putnu zirnekļi, burunduki, kāmji, pelītes, iguānas, salamandru, lielos Āfrikas un Jūras krupjus un vēl - visus nemaz nenosauksi!  Varēs priecāties kāmīšu boulingā un kļūt par līdzjutēju prusaku ātruma skriešanās sacensībās.

Mini zoo Dārziņi mums atvedīs Lauku sētu. Varēs apskatīt mini aitiņas un kaziņas, kā arī lielos, krāšņos tītarus. Jūsu ģimenei noteikti patiks nofotogrāfēties senlaiku tērpos ar lauku sētas dzīvnieciņiem.

Mini zoo "Salmiņi" atvedīs mums vairāk nekā 100 siltszemju putniņus neredzēti krāšņās krāsās un šķirņu daudzveidībā,, starp viņiem putnu šķirnes, kas krāšņi dzied.

Mazajiem apmeklētājiem, kurus dzīvnieku apskate būs nogurdinājusi, būs pieejamas BEZMAKSAS piepūšamās atrakcijas, kā arī vizināšanas ar zirgu un ponijiem.

Tirdziņš jebkurām vēlmēm

Izstādes laikā 50 dažādi partneri gan pašmāju gan kaimiņu piedāvās apskatīt un iegādāties dažādu dzīvnieku mīļotājiem nepieciešamajās preces un barības par pazeminātām izstāžu cenām. Mājražotāju gadatirgus piedāvās apmeklētājiem dažādus no dabīgām izejvielām ražotus gardumus, kosmētikas preces. Pie māksliniekiem varēs iegādāties ļoti greznas filcētas mājiņas. Milzu izvēlē arī citādu veidu un formu mīluļu guļvietām. Lielā izvēlē dzīvnieku kakla siksnas.

Notiks tirdzniecība ar mājai un ģimenei nepieciešamām precēm, kuras mājražotāji izgatavos speciāli šai izstādei. 

Izsalkumu apmeklētāji nejutīs, jo dažādus gardumus piedāvās "Baskin Robin".

Nopietnāk izsalkušiem apmeklētājiem kafejnīca un arī Bistro piedāvās garšīgas pusdienas par ļoti demokrātiskām cenām. 

Staigājot pa zāli būs iespēja panašķoties ar cukurvati, kartupeļu spirālītēm, austrumu saldumiem, kliņģeriem, bulciņām, kā arī gardām un krāšņām piparkūkām. Varēs izbaudīt aromātisku kafiju kā arī citus dažādus dzērienus un kokteiļus.

 


Blakus "Skonto" hallei atrodas liela stāvvieta ( mašīnas novietošana uz 1 stundu maksās 1,50 EUR, bet uz visu dienu - 3,00 EUR).
Pie mums var nokļūt arī braucot ar sabiedrisko transportu (3.,5.,12.,19.,25. Trolejbuss un 11. autobuss) jābrauc līdz pieturai "Skonto".

 

Biļešu cenas

Bērniem līdz 4g. vecumam (uzrādot dokumentu) ieeja bez maksas.
Bērnu biļete (no 5-18 gadiem) - 3,50 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem (uzrādot dokumentu) - 4,50 EUR
Pieaugušiem - 5,50 EUR
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm ( 2 pieaugušie un 2 bērni, vai 1 pieaugušais un 3 bērni, pārējiem bērniem - 2,50 EUR par katru) - 15,00 EUR

 

Biļešu iegāde iespējama tikai uz vietas, izstādes norises laikā pie ieejas esošajās kasēs.

Izstāde „DZĪVNIEKU PASAULE” 14. un 15. septembrī  

„Skonto” hallē dos Jums milzu porciju saulainu un siltu emociju!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p

Dzīvnieku Pasaule Skonto

2020. gada 03. un 04. oktobrī

"Skonto" hallē, Rīgā

bottom of page